ODZYSKIWANIE DANYCH

24h

609 123 321
Serwis Western Digital - odzyskiwanie danych

Nasza firma zajmuje się odzyskiwaniem danych z dysków Western-Digital (WD). Zdobyte doświadczenie od 1997 roku pozwala nam na szybka diagnozę problemów oraz wsparcie nawet w najtrudniejszych przypadkach.

Oferta naszego serwisu obejmuje szeroki zakres napraw dysków Western-Digital pod kątem odzyskiwania danych:

 1. Naprawa elektroniki w dyskach twardych WD
 2. Naprawa firmware’u w dyskach twardych WD
 3. Dobór i wymiana głowic do dysków twardych WD
 4. Programowanie parametrów głowic podczas wymiany
 5. Przekładanie talerzy jeśli zachodzi taka konieczność
 6. Odblokowanie silnika

Firma WD produkuje dyski twarde HDD oraz dyski SSD z przeznaczeniem do komputerów stacjonarnych, serwerów NAS, macierzy RAID, laptopów, rejestratorów wideo i wielu innych urządzeń.

Najpopularniejsze modele dysków WD to

 • WD Green i WD Blue – przeznaczone do komputerów i laptopów powszechnego użytku
 • WD Black – dyski przeznaczone do komputerów profesjonalnych
 • WD RED, WD Purple – do serwerów NAS i macierzy RAID
 • SSD M.2 PCIE i NVME oraz SATA M.2 i SATA 2,5”
 • WD My Book, My Book Elements, My Book Essentials, My Book for Mac,  My Book Studio, My Book Thunderbolt Duo, WD My Book Duo - dyski zewnętrzne USB
 • WD My Passport Elements, My Passport Ultra, My Passport Slim, My Passport for Mac – dyski przenośne USB
 • My Cloud, My Cloud Mirror,  My Cloud EX2 & EX4 – małe serwery NAS

Nośniki danych WD są stosunkowo dobrej jakości, ale ilość sprzedanych egzemplarzy powoduje, że użytkownicy tych urządzeń są często naszymi klientami. Najczęściej w nasze ręce trafiają dyski z uszkodzeniami mechanicznymi, po upadku lub z problemami z firmware’m, które blokują dostęp do danych

Odzyskujemy dane ze wszystkich rodzajów dysków twardych i SSD Western-Digital. Dla każdego klienta oferujemy bezpłatną wycenę praktycznie od ręki.

Nasze laboratorium mieści się w Warszawie przy ul. Opaczweskiej 43 lokal U8.

Najczęściej zadawane pytania

Jak odzyskać dane z dysku przenośnego WD który się nie zgłasza?

Dyski Western-Digital mogą mieć uszkodzenia firmware’u lub głowic, a także uszkodzenia elektroniki i to wszystko może powodować, że komputer nie rozpozna podłączonego dysku. Aby odzyskać dane w takim przypadku należy zdiagnozować problem i przy użyci odpowiednich narzędzi naprawić dysk.

Dysk Western Digital wydaje dziwne dźwięki – co robić?

Jeśli dysk wydaje dziwne dźwięki najprawdopodobniej jest to związane z uszkodzeniem mechanicznym. Takie awarie występują głównie w dyskach przenośnych ale zdarzają się również w dyskach zewnętrznych oraz do komputerów i laptopów. Należy bezwzględnie odłączyć dysk od zasilani i udać się do profesjonalnej firmy na diagnozę.

Dysk SSD WD stracił pojemność lub nie zgłasza się w BIOS – co robić?

Jeśli dysk SSD firmy Western-Digital stracił pojemność lub przestał się zgłaszać, najczęściej kości pamięci uległy częściowemu uszkodzeniu. W wielu przypadkach udaje się odzyskać dane z tak uszkodzonego dysku, ale wymaga to profesjonalnego programu i kontrolerów do pracy w trybie serwisowym.

Ile kosztuje wycena oraz odzyskanie danych z dysku WD?

W naszej firmie wycena jest za darmo. Cena odzyskania danych zależy od wielu czynników i jest określana po analizie dysku. W większości przypadków są to kosztu między 800 a 3000 zł netto

Jak szybko można odzyskać dane z dysku WD?

Większość zleceń to kilka dni, ale jeśli będzie potrzeba sprowadzenia części lub dysk jest bardzo mocno uszkodzony może to potrwać dłużej.